Jeśli marzy Ci się już urlop, a do wakacji jeszcze trochę trzeba poczekać, pomyśl o majowym wypadzie! Słoneczne wyspy będą idealne jako zapowiedź lata! Oto TOP 3 wysp idealnych do wypoczywania!

Wyspy idealne na majowe wakacje – TOP 3

Jest tak wiele miejsc, gdzie warto przywitać wiosnę i poczuć nadchodzące lato, że trudno wybrać jedno z nich!
Gorące wyspy, kusząca egzotyka, wspaniałe plaże, a może cudowne zabytki? Możesz wybierać zależnie od tego, co najbardziej Cię interesuje. Polecamy trzy wspaniałe wyspy, na których z pewnością spędzisz cudownie czas!

Cypr
Słynie jako wyspa miłości lub wyspa Afrodyty – azjatycka wyspa bywa traktowana jako część Bliskiego Wschodu. Wiecznie świeci na niej słońca, co zachęca do relaksu na plaży, ale jest tu również co zwiedzać – m.in. miasta takie, jak Nikozja, Limassol czy Pafos, w których nie brakuje zabytków ani też innych atrakcji.

Madera
Portugalska wyspa leży bardzo blisko wybrzeża Afryki – już ta informacja kusi wystarczająco, prawda? Maderę określa się jako wyspę wiecznej wiosny, gdyż panuje na niej łagodny klimat, a temperatura nawet w zimie rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. W maju z kolei przekracza 25!

Kanary
Popularna Gran Canaria, lubiana Teneryfa, a może Fuerteventura idealna dla surferów? Wakacje na Kanarach to relaks na plaży, ale i możliwość wycieczek po malowniczej okolicy. Archipelag obejmuje aż 13 wysp! Warto też spróbować lokalnej kuchni i poznać folklor kanaryjski.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)