Cypr słynie jako jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych. Wybierasz się na tę słoneczną wyspę, ale nie wiesz, którą wycieczkę fakultatywną warto wykupić? Co jest godne zwiedzenia?

Wycieczki fakultatywne na Cyprze - gdzie warto?

Larnaka i Agia Napa - wycieczka do kurortów wschodniego cypryjskiego wybrzeża. W Larnace panuje wakacyjny klimat, a warto zobaczyć m.in. kościół św. Łazarza z X w., a także wybrać się na spacer Aleją Palmową, nadmorską promenadą „Finikudes”. Agia Napa zaś zyskała popularność dzięki klubom i dyskotekom, gdzie zabawa trwa do późnych godzin nocnych. Zwróć jednak uwagę także na barokowy klasztor z XV w. W pobliżu miasteczka są zaś urokliwe zatoczki z białymi, piaszczystymi plażami, np. Nissi Beach.

Nikozja - wycieczka do stolicy Cypru jest niemal obowiązkowa! Miasto dzieli się na dwie strefy, turecką i cypryjską. Słynne zabytki to m.in. XVI-wieczne Mury Weneckie, Brama Famagusta, katedra św. Jana. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer wąskimi uliczkami Starówki, wypić tu kawę lub zjeść lokalne przysmaki. Można też po drodze wstąpić do Kourionu, starożytnego miasta. Znajduje się tu m.in. grecko-rzymski teatr, dom Eustoliosa i zbiór wczesnochrześcijańskich mozaik.

Petra tou Romiou – wizytówka Cypru! Miejsce, które podziwiamy na zdjęciach w biurach podróży i pocztówkach od znajomych. Skały Afrodyty są mianowicie miejscem narodzin Afrodyty, bogini piękna oraz miłości i zarazem najpiękniejszej kobiety na świecie, jak głoszą mity.

Połów ośmiornic – można też zarezerwować wycieczkę na połów ośmiornic pod okiem kapitana statku. Spędzisz uroczy dzień na łodzi, ale będziesz też mógł poszaleć w wodzie. To wielka atrakcja głównie dla miłośników sportów wodnych.
(KK)