Miłośnicy aktywnego trybu życia – także na wakacjach – nie wytrzymają długo bezczynnie na plaży. Przekonajcie się, że możliwości rozrywek na Cyprze są niemal nieograniczone!

Wakacje na Cyprze to nie tylko plaże. Co wyspa oferuje dla aktywnych?

Nie brakuje tu okazji do uprawiania przede wszystkim sportów wodnych. Można więc spędzać urlop na plaży, robiąc przerwę na sport! A jeszcze lepiej – plażować codziennie na innej, bo każda czymś się różni.
Cypr może posłużyć za prawdziwy raj dla miłośników sportów – głównie wodnych. Będziecie tu do woli uprawiać nurkowanie, snurkowanie, surfing czy parasailing. Nie umiecie? Nie szkodzi. Jeśli tylko macie zapał i determinację, szybko się nauczycie – szkółek jest tu równie dużo, co pięknych widoków.
Jednak Cypr to nie tylko woda – można spędzić jeden dzień odmiennie. Piesze wędrówki wymagają jednak formy i górskich butów. Podziwiane widoki nagrodzą wam ten trud w więcej niż 100%. Który szczyt zdobywacie? Może czas na podróż do bogów? Olimp znajduje się na wysokości 1952 metrów. Warto, bo na zboczu wzmocnicie się lokalnymi słodkościami.
Jeśli podróżujecie z dziećmi, nie zabraknie aktywności i dla nich – a które dziecko nie kocha parków wodnych? Jeśli nie potrafi pływać, dobrą alternatywą będą zaś parki rozrywki. Wszyscy też – niezależnie od wieku – chętnie wypłyną w rejs jachtem po okolicy – fotografie z takiej morskiej żeglugi będą bezcenną pamiątką. Można wyruszyć z portu na wycieczkę zorganizowaną i posłuchać ciekawostek na temat wyspy.