Jeśli wiesz, że marzysz o Cyprze, ale nie wiesz, gdzie dokładnie się wybrać, podpowiemy. Oto trzy wspaniałe miasta na równie wspaniałej wyspie.

Top 3 miasta na Cyprze

Nikozja Stolica znajduje się niemal w samym sercu Cypru. Słynie m.in. z burzliwej historii, którą można poznać, zwiedzając. Mianowicie wokół Starówki ujrzymy XV-wieczny mur obronny zbudowany przed laty przez Wenecjan. Tu życie tętni do późna, a każdy turysta szuka wolnego stolika w knajpkach na wąskich uliczkach. To także w tym mieście znajduje się Muzeum Cypru, a w nim największe – doprawdy imponujące – zbiory archeologiczne. Potem nauce historii, można oddać się bardziej przyziemnym uciechom – np. zakupom w sklepach Laїki Geitonia.

Limassol To równie słynne i drugie co do wielkości miasto na Cyprze. Turyści chętnie przybywają tu na wypoczynek, ale też degustacje win, z którego ono słynie. Warto zobaczyć też port, a nawet wybrać się na wycieczkę jachtem po wodach Morza Śródziemnego. Widoki robią ogromne wrażenie! Polecamy ponadto park wodny Fasouri Watermania – tym bardziej, jeśli jesteście na wakacjach z dziećmi.

Kurion Oto prawdziwa gratka dla miłośników historii! Antyczne miasto z XII w. p.n.e. jest niezwykle ważne dla Cypru, gdyż jest jego kolebką. To właśnie tutaj rozpoczyna się historia Cypru. Dziś można obejrzeć jedynie pozostałości po starożytnym Kurionie – ruiny wznoszące się na wzgórzu – Dom Achillesa, Dom Gladiatorów, ruiny teatru rzymskiego, łaźnie kamienne fontanny.