Cypr słynie z malowniczych i zadbanych plaż – aż 50 uzyskało słynny certyfikat Błękitnej Flagi. Są tu zarówno plaże piaszczyste, jak i dziewicze wybrzeża. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – plażę na rodzinny piknik, chillout we dwoje lub długi spacer podczas zachodu słońca. Oto kilka najpiękniejszych plaż na Cyprze.

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Nissi Beach
Do najpopularniejszych plaż na Cyprze należy z pewnością Nissi Beach w kurorcie turystycznym Ayia Napa. Słynie z żółtego piasku i tętniącego do późnych godzin życia. Nissi Beach jest lubiana zarówno przez młodzież spragnioną rozrywki jak i rodziny z dziećmi.

Fig Tree Beach
Piaszczysta plaża i figowce rosnące wzdłuż wybrzeża – Fig Tree Beach mieści się we wschodniej części Cypru, jest lubiana głównie przez rodziny z małymi dziećmi, gdyż jest tu łagodne zejście do morza, czysta woda i wiele innych udogodnień. Została doceniona na forum międzynarodowym – znajduje się w czołówce najpiękniejszych plaż w całej Europie.

Makronissos Beach
Prawie 300-metrowa plaża ze złotym piaskiem, czyli Makronissos Beach, znajduje się na półwyspie w pobliży Ayia Napy. Można tu podziwiać wspaniałe widoki na wybrzeże Ayia Napy. Goście docenią bogatą infrastrukturę turystyczną – liczne restauracje, dyskoteki, sklepyitd. Czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. To idealne miejsce na rodzinny odpoczynek.

Mackenzy Beach
Nie jest tak malownicza i złocista, ale za to leży przy samym lotnisku Larnaka. Można wybrać się tu na krótki odpoczynek, a temu sprzyja dobre skomunikowanie oraz odpowiednia infrastruktura turystyczna.. . Idealne miejsce dla pasjonatów fotografii lotniczej.

Pissouri Beach
Między Limassol a Pafos znajduje się Pissouri Beach – jedna z najpiękniejszych plaż w zachodniej części wyspy, przyciąga rzesze turystów. Ma prawie 1,5 km długości i jest idealna na wypoczynek i długie spacery. W bliskim sąsiedztwie plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego, liczne restauracje, bary i dyskoteki.

Lena.k f: dimitrisvetsikas1969 / pixabay