Na Cyprze masz moc możliwości i atrakcji – aż trudno wybrać kilka z nich! Na szczęście między safari i rejsem nie musisz wybierać – wycieczki typu "jeep & deep" świetnie połączą te atrakcje!

Wycieczki na Cyprze – przygoda safari i rejs statkiem w jednym!

Jeep & Deep to jedna z najpopularniejszych całodziennych wycieczek fakultatywnych, gdyż łączy to, co najbardziej pociąga turystów - safari i rejs statkiem. Obietnica przygody na Półwyspie Akamas kusi, a także będzie świetnym pomysłem, aby oderwać się choćby na chwilę od plaży i opalania się! Rano ruszamy samochodami na bezdroża, aby obserwować wioski i niemal dzikie tereny. Następnie zaś, w porcie, wypływamy statkiem w 4-godzinny rejs. Dodatkowo mamy możliwość uprawiania snorkelingu w Błękitnej Lagunie, a także zatrzymania się przy Fontannie Amorosa, które uchodzi za najlepsze miejsce widokowe na wyspie.

Moc atrakcji i wrażeń sprawia, że to jedna z najchętniej wybieranych wycieczek fakultatywnych przez turystów. Akamas to niezwykle atrakcyjny region, gdyż jest to najdalej wysunięta na Zachód część Cypru. Infrastruktura turystyczna nie jest tu dobrze rozwinięta, część terenów objęto ochroną i zabroniono tu budowy, więc hotele tu nie powstają. Cudowne widoki i niezwykła przyroda zachęcają jednak do wycieczek pieszych i rowerowych. Nie brakuje bowiem szlaków turystycznych, które startują przy Łaźniach Afrodyty.
(KK)