Jeśli wybierasz się na wakacje na Cypr, pewnie zastanawiasz się, gdzie dokładnie się udać. Jest tu wiele świetnych kurortów, w których mieszczą się dobre hotele. Podpowiadamy, gdzie się zatrzymać.

Cypryjskie kurorty turystyczne

Na Cyprze infrastruktura turystyczna została świetnie rozwinięta – to właśnie turystyka prężnie się tu rozwija i pozwala mieszkańcom wieść godne życie. Jest wiele miast, w których warto wybrać hotel – a tych nie brakuje o różnym standardzie.

Jeśli zależy Ci na położeniu blisko plaży, na pewno znajdziesz idealne miejsce! A może na basenie i usługach SPA? Żaden problem. Jedni z nas preferują spokojne miejsca, gdzie odnajdą spokój, a inni tętniące życiem kurorty, gdzie zabawa trwa przez całą noc. Zobacz, gdzie warto się udać, spędzając wakacje na Cyprze.

Limassol, Pafos oraz Ayia Napa – oto najchętniej wybierane kurorty turystyczne. W każdym jest urocza promenada, plaże, restauracje i kafejki, dyskoteki i kluby, a także baseny i wypożyczalnie sprzętu sportowego czy też wodnego. Ayia Napa to miejsce idealne na relaks, z kolei w Pafos, stolicy Cypru, spodoba się miłośnikom zwiedzania – jest tu wiele zabytków – oraz plażowania – plaże odznaczono Błękitną Flagą.

Limassol to drugie pod względem wielkości miasto na Cyprze.
Kurorty ciągną się tu wzdłuż wybrzeża, aż do Amathous. Warto zobaczyć zamki, kompleksy archeologiczne, meczety, ogrodów, a także wybrać się do muzeów. Na przełomie sierpnia i września odbywa się zaś festiwal wina, ogromna atrakcja dla turystów!
(KK)