Wszystkie wyspy słyną jako słoneczne i malownicze, ale wśród nich można wyróżnić też prawdziwe perełki – jak np. Cypr. Poniżej w skrócie opowiemy Wam, co czeka na turystów na tej pięknej wyspie.

Cypr w pigułce – zobacz, co oferuje wyspa wiecznego słońca

Jasny i drobny piasek mieniący się w słońcu niczym złoto, lazurowe morze, biała kreda i otoczaki – oto cypryjski krajobraz. Wyspa może być rajem dla fanów wysokich temperatur, plażowania oraz sportów wodnych. Ale zwolennicy aktywnego wypoczynku także się nie zawiodą, bo na Cyprze trudno się nudzić.

Można uprawiać sporty wodne – m.in. windsurfing, kitesurfing, ale i żeglować oraz nurkować. Kolorowe ławiny ryb nie będą jedyną atrakcją – można wyruszyć na poszukiwania wraków statków! Wypożyczalnie sprzętu znajdują się niemal na każdym kroku.

Wielbiciele joggingu także będą zachwyceni – podobnie jak osoby jeżdżące aktywnie na rowerze! Nie brakuje tu tras ani dla jednych, ani dla drugich. Organizowane na Cyprze maratony oraz rajdy rowerowe stały się już popularne w całej Europie. Po drodze zaś zachwyca różnorodność cypryjskiego krajobrazu. Ujrzysz winnice, gaje oliwne, piękne wybrzeże itd.

Wyspa jest też świetna na wypad z dziećmi – nie zabraknie dla nich atrakcji, np. parków wodnych czy licznych animacji, a woda w morzu uchodzi za jedną z najczystszych na świecie. Warto zaplanować rodzinną majówkę na Cyprze!

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)