Uruchomiliśmy serwis poświęcony pięknej i słonecznej wyspie, jaką jest Cypr, abyś mógł znaleźć w jednym miejscu inspiracje na spędzenie fajnego urlopu.

Bliżej słońca? Może wakacje na Cyprze?

Pokażemy Ci najciekawsze i najważniejsze zabytki, opowiemy, co koniecznie musisz zobaczyć w stolicy, gdzie wybrać się na plażę oznaczoną Błękitną Flagą, a gdzie na wycieczkę do starożytnych miast. To właśnie na tej wyspie z piany morskiej narodziła się Afrodyta, bogini miłości i piękna.


Możesz też zarezerwować rejs po lazurowym Morzu Śródziemnym… Jeśli zaś wolisz nurkować, surfować lub szukać podwodnych skarbów, też znajdziesz tu wskazówki dla siebie. Wyspa spełni też oczekiwania górskich wędrówek i przygód – wystarczy wybrać się w górskie rejony Troodos. Cypr jest idealną wyspą – małym rajem na ziemi – zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie i aktywny urlop. A wszystko to w promieniach słońca – ponoć słynie z aż 300 słonecznych dni w roku!

A dla dzieci z kolei nie zabraknie na Cyprze parków wodnych (np. Fasouri Watermania) i parków rozrywki – olbrzymie zjeżdżalnie czekają m.in. w Parko Paliatso w Ayia Napa.

Osobny temat stanowi też cypryjska kuchnia – owoce morze, ryby prosto z wody i dojrzewające w słońcu warzywa i owoce smakują tu wyśmienicie! Znajdziesz tutaj garść wskazówek, które warto poznać, zanim wybierzesz się na urlop. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika, a następnie do odkrywania uroków tej niezwykłej wyspy.